Elementy

Główne elementy systemu CombiForm

Prowadnice listew


Prowadnice listew stanowią główne elementy systemu. Prowadnice listew zapewniają jednocześnie stabilność, dokładność i lekkość, gwarantując wysoką jakość betonowania.

Dostępnych jest siedem różnych wysokości prowadnic listew, które będą pasowały do wylewania płyt na każdym podłożu, również na posadzkach przemysłowych o zwiększonej trwałości eksploatacyjnej.

Prowadnice listew można układać w stosy i są łatwe w obsłudze; montaż może wykonać jedna osoba. Prowadnice listew można poziomować przy pomocy śrub regulacyjnych lub bezpośrednio na podkładzie betonowym. Prowadnice listew zapewniają równe przerwy dylatacyjne, jak również kontrolowaną lokalizację pęknięć - dylatacji.

Zaciski mocujące

Zaciski mocujące mocują trójkątne profile prowadnic, tworząc sztywną podporę i szalunek.
Zaciski są łatwe w montażu i mogą być umieszczane w dowolnym miejscu na całej długości prowadnicy. Zalecana odległość między zaciskami wynosi 1000 – 1100 mm (odległość mierzona między środkami).

Przedłużacz górny

Przedłużacz górny łatwo montuje się bezpośrednio na prowadnicy. Przedłużacz pozwala zwiększyć grubość otuliny zbrojenia i działa jako nacięcie. Można go pozostawić lub usunąć, jeżeli wymagane jest zastosowanie innej masy dylatacyjnej. Oszczędność czasu i pieniędzy.

Zaleca się do stosowania

  • Na wszystkich posadzkach wymagających grubszej warstwy
  • Na wszystkich posadzkach o zwiększonej trwałości eksploatacyjnej – wewnętrznych lub zewnętrznych
  • W środowiskach chemicznych i agresywnych

Przedłużacz górny dostępny jest w różnych kolorach do stosowania w nowoczesnych posadzkach betonowych lub do zaznaczania różnych sekcji.

Śruby regulacyjne

Śruby regulacyjne umożliwiają łatwe, dokładne i stabilne poziomowanie prowadnicy listwy. Wysokość posadzki można ustawić z dużą dokładnością zarówno dla powierzchni nachylonych, jak i idealnie płaskich posadzek betonowych. Dostępne są dwie długości śrub, 60 i 90 mm, które odpowiadają głębokościom większości typowych płyt.

Płytka montażowa

Płytka montażowa stosowana jest wraz ze śrubami regulacyjnymi. Konstrukcja płytki montażowej zapewnia stabilną podporę przy minimalnym ryzyku przesunięcia. Zaleca się stosowanie płytek na każdej powierzchni, za wyjątkiem powierzchni, których nie można przebijać, takich jak płyty paroszczelne.

.